Anasayfa >> Filimler >> Yerli Filimler >> Direniş Karatay
Direniş Karatay

Direniş Karatay Filmin Konusu

 

Direniş karatay filmi selçuklu devletinin moğollara karşı yeniden dirilme ve savaşmasını konu alan bir filimdir. Direniş karatay filmi araştırmacı tarih yazarı Selaman kayabaşı tarafından yapımcılığı ve senaristliği üstlenilmiştir. Filimde konu alan hikaye gerçeklere dayanan bir hikayedir. Direniş karatay filmi son selçuklu sultanı emiri Celaleddin karatay tarafından kurulan karatay medreselerini ve eğitim adı altında yeniden dirilme çabalarını konu almaktadır.

 

Moğallar tüm anadoluyu işgal etmişlerdir. Başkent konyada moğollar elindedir. Selçuklu sultanı moğallara boğun eğmiştir ve onların kontrolu altına girmiştir. Ama bu asil milletin boyunduruk altında yaşamasına karşı olan binlerce insanda vardır. İşte bu hikaye Emir cellaleddinin karatay medresesini kurmasını ve orada gençlerin yetişmesini ve moğallara karşı mücadele edilmesini konu almaktadır. Direniş karatay filmini full izlemek için Sinemalarda yerinizi almayı unutmayın. Hepinize iyi seyirler dileriz.....

 

direniş karatay sinema filmi full izle

 

 

Direniş Karatay Filmin Yapım Bilgileri

 

  • Vizyon tarihi: 9 mart 2018.
  • Yapım ülkesi: 2018 Türkiye.
  • Türü: Savaş, Tarih Ve Geçmişimiz.
  • Sinema izlenme süresi: 113 dk.
  • Yönetmeni: Selahattin Sancaklı
  • Senaryo yazarı: Selman Kayabaşı, Uğur Uzunok.
  • Yapımcısı: Selman Kayabaşı, Ertuğrul Fındık.
  • Oyuncular: Mehmet Aslantuğ (Emir Celaleddin Karatay), Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur (Moğal Komutan Noyan), Alperen Duymaz, Burcu Özberk, Nik Xhelilaj, Volkan Keskin, Bahadır Yenişehirlioğlu, furkan Palalı, ece Yaşar, Nefise karatay, Ali Buhara Mete, Cahit kayaoğlu, yusuf Aytekin, Ertuğrul Şakar, Tuğrul Tülek, Latif Koru, Yılmaz Meydaneri, Kutay Köktürk.

 

 

direnis-karatay-full-izledirenis-karatay-izledirenis-karatay-full-direnis-karatay-full-izle
Benzer Konular
Deliler Fatihin Fermanı Sinema Filmi Izle

Osmanlı akıncılarının seçmelerinden oluşan deliler birliğinin fatih Sultan Mehmet hanın emrine yerine getirmesini konu alıyor
Şahıs 46 Sinema Filmi

Şahıs 46 Sinema Filimin genel konusu 3 arkadaşın festivale gitmek üzere yola çıkmalarını ve yolda başlarına gelen ilginç olayları konu alıyor.
Put Şeylere Sinema Filmi

Put şeylere Sinema filmi ailecek izleyebileciğiniz dram ve fantastik türünde bir filimdir. Filim genel konusu bir grub sanatçının eline geçen ....
Bizi Hatırla Sinema Filmi

Bizi Hatırla Filimin konusu bir evladın iş ve kariyeri yüzünden ihmal etttiği babasına karşı duyduğu vicdan rahatsızlığını konu alıyor.
Sayfa Yorumları
* *
Sayfaya Yapılan Yorumlar
facebook hesabımız yotubehesabımız instagram hesabımız twitter.png googleplus adresimiz
Sitemizde Yayınlanan Programların Resmi Web Site Adreslerinin İndirme Linklerinden İndirip. Güvenle Bilgisayar Ve Cep Telefonlarınızda Kullanabilirsiniz. Bizlere İletişim Sayfasından Ulaşabilirsiniz. Sitemizin Tüm hakları saklıdır. ©2016-2018 İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz Ve Yayınlanamaz.